Akü Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bugünkü yazımızda akü değiştirirken dikkat edilmesi gerekenleri ele alacağız.

Günümüzde akü değişimini bundan sonra servislere ve ya profesyonel ustalara yaptırıyoruz. Fakat yine de kendi başına değişim yapmak isteyen sürücüler nelere dikkat etmeli bunlara bir göz gezdirelim.

İlk olarak aracınız için en uygun boyutta ve güçte aküyü seçin. Seçmeniz gereken akü tipini araç kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

Kaputu açın. Oto çıkma parça akünüzün üzerinde 2 elektrik teli bulunmakta. Negatif kutup çoğunlukla siyah renkte pozitif kutup ise genel olarak al renkte olur.Yeni bataryayı yerleştirirken eksi ve artı kutuplarının doğru şekilde bağlanmış olmasına dikkat edin. Eski bataryanızın öncelikle eksi kutbunu ardından artı kutbunu çıkarın. Daha sonra eski bataryanızı yerinden çıkartın. Aracınızın aküsü kurşun akü ise çıkarırken dikkatli olun sebebi ise bu tip aküler genellikle ağırdırlar.

Çıkma Akü Değiştirmede Altın Kurallar

Eski aküyü çıkardıktan sonra yeni akünüzü doğru bir şekilde yerine yerleştirin. Akünüzün doğru bir biçimde yerleştiğine ve hareket etmediğine emin olduktan sonra artı kutbu akünüze bağlayın. aynı şekilde eksi kutbu da akünüze bağlayın.2 uç da sıkıca bağlandıktan sonra akünüzün metal parçalarını petrol içerikli kayganlaştırıcıyla yağlayın. Bunun sayesinde korozyonu önleyecek,sorun çıkarmayacak ve bağlanan uç ve akü ucu arasındaki elektrik akışını kolaylaştırabileceksiniz. Bu adımları izleyerek akünüzü kolayca değiştirebilirsiniz.

Düşünceleriniz bizim için önemli

Leave a reply

izmir escort
X
- Enter Your Location -
- or -
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0