Çıkma Amörtisör Nedir ?

Çıkma amortisör nedir ? sorusuna yanıt olarak bu makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Sıfırından oldukça ucuz olan çıkma amortisör fiyatlarına çıkma amortisör mağazalarımızı gezerek ulaşabilirsiniz.

İlk olarak amörtisör bilinenin tersine araçları yolun bozukluklarına göre esnetip konfor verici parça değildir. Bu görevi üstlenen parça yaylardır. Aracın tüm ağırlığı bu yaylar üzerindedir. Amörtisörlerin görevi ise yayların salınımını azaltmaktır. Böylece aracınız bir tümsekten veya çukurdan geçtikten sonra defalarca yaylanarak lastiklerin yol tutuşunun azalması ve direksiyon hakimiyetinin kaybolması engellenmiş olur. Tekerlekleri yerde tutar, aracın kasasını dengeler, konforu sağlar. Özet olarak oto çıkma parça amörtisörler sayesinde güvenli ve rahat bir sürüş ve yolculuk sağlanmış olur.

Çıkma Amortisör Alınır mı ?

Bir amortisör yayı sıfır bile olsa, ortalama 1100 km sonra yayın kalitesine göre değişkenlik göstererek  1-  1.5 cm kadar alçalmış olacaktır. çıkma amortisör yada çıkma amortisör yayı alınırken buna dikkat etmelisiniz.  Aslında yay ve amortisör set olarak  alınırsa daha iyi sonuç alırsınız.

Orjinal amortisöre kısa yay montajı yapıldıktan bir süre sonra amortisörleriniz de zarar görebilir. Sıfır ya da orjinal amortisör yayı fiyatları oldukça pahalı olduğu için ilk  çözüm, çıkma yay  olmaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta aracınız dizel ise alacağınız çıkma yay da mutlaka dizel bir araçtan çıkmış  olmasına dikkat edin, çünkü dizel araçların amortisör yayları ile benzinli araçların yayları mukavement değerleri esneklik ve kalibre açısından birbirinden son derece farklı yapıdadır. Eğer aracınız benzinli ise de mutlaka aracınıza alacağanız çıkma yayın  benzinli bir arabadan çıkması  gerekmektedir.

Linklere tıklayarak oto çıkma mağazalarımızdan   çıkma amortisör yayı  satan çıkma parçacılara erişim sağlayıp çıkma amortisör fiyatlarına ulaşabilirsiniz..

Düşünceleriniz bizim için önemli

Leave a reply

izmir escort
X
- Enter Your Location -
- or -
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0