Opel Yetkili Servis Hizmetleri ve Araç Bakımı

Yetkili servislerde araç bakımı, konusuna hakim, aracın teknik eğitimini almış personeller tarafından orijinal parça ve uygun ekipman kullanılarak yapılır. Bu şekilde yapılan periyodik bakımlar araç kullanıcısının aracını daha uzun süre sorunsuz ve porformanslı kullanılmasını sağlar.
Araçlarda yapılacak her bakım ve onarım işlemi üretici firma tarafından belirlenen standartlarda yapılmalıdır. Periyodik bakımlarda bakım parçalarının değişiminin haricinde aracın ön ve arka düzen parçaları, fren aksamı, motor çalışma düzeni ve lastik durumlarının kontrolü gibi genel kontrolleri de yapılmaktadır.
Tüm bu kontroller sayesinde aracın güvenli ve sorunsuz bir şekilde sürüşü sağlanır. Araç garanti kapsamı içerisinde olmasa dahi, yetkili servislerde değiştirilen tüm parçaların garantisi bulunmaktadır.Tüm bu avantajlara ilave olarak aracın bakım ve onarım işlemlerinin yetkili servislerde yapılması aracın 2. el değerini de yükseltmektedir.
Uzun yola çıkmadan önce yapılması gereken araç sağlık kontrolleri Uzun yol şartları günlük rutin kullanım şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliklerin kötü sürpriz yaratmaması için araç kullanıcılarımızın uzun yol sürüşüne çıkmadan önce mutlaka araçlarını yetkili servislerine götürüp araç sağlık kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir.

Yola çıkmadan önce gerekli olan kontroller

  • Uzun yol kontrollerinde sıvı seviyeleri kontrol edilir
  •  Antifriz derecesi ölçülür ve bu sıvıların dolaştığı sistem parçalarında sızdırmazlık testi yapılır.
  • Ön ve arka düze parçaları, fren aksamı, lastik kontrolleri, motor çalışma düzeni, aydınlata parçalarının sağlıklı çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • Amortisör direksiyon ve rot kolu ve salıncak gibi taşıyıcı parçalardan oluşan ön ve arka düzen aksamları da kontrol edilir.
  • Yıpranmış, kontrol edilmeyen veya basınç testine tabi tutulmayan bir su hortumunun uzun yolda su kaçağına neden olması kaçınılmazdır. Bu kaçak sonrası araçta motor revizyon işlemi gibi yüksek maliyetli onarımlar gerekebilir.
  • Uzun yol kontrolleri öncesi yapılacak basınç testi sayesinde bu tip sıkıntıların önüne geçilebilir. Bu kontrol işlemleri her zaman markaya özel teknik cihaz ve ekipmanlar kullanılarak yapılır. Yapılan kontroller sonucunda araç kullanıcılarımızın rahat ve konfrolu sürüş yapması sağlanır.
  • Ayrıca uzun yolda ihtiyaç olabilecek tavan üstü port bagaj, bisiklet taşıyıcı gibi araçta ekstra alan yaratabilecek aksesuar malzemeleri yolculuk oncesi servislerimizde araca monte edilebilmektedir.
Araç tamirinde orijinal parça kullanımının önemi Orijinal yedek parça, tasarımı, emniyeti, kalitesi, sürüş güvenliği, teknolojisi, çevreye duyarlılığı, dayanıklılığı ve verimliliği gibi daha tasarım aşamasında düşünülmüş ve üretimi buna göre gerçekleştirilmiş aracınız için en uygun parçadır. Bu nedenle sürüş güvenliğiniz için vazgeçilmez bir olgudur. Orijinal parça kullanımı aracınızdan beklenilen konforu ve performansı garantiler ve uzun kullanım ömrü sağlar. Orijinal yedek parça ile aracınızın ilk günkü değeri korunur.
Kullanım süresi, daha sağlam ve kaliteli olduğundan daha uzundur ve uzun vadede çok daha ekonomiktir. Örnek vermemiz gerekirse, orijinal olmayan bir yakıt filtresinin kullanılması enjektörler gibi yakıt sisteminde bulunan parçaların tıkanmasına ve araç performansının düşmesine neden olabilir. Orijinal olmayan yağ filtresinin kullanılması gibi durumlarda da yağlama sistemi doğru çalışmaz; bu da motor iç parçalarının zarar görmesine sebep olabilir. Bu tip durumlarda oluşan hasarların onarımı malesef ancak yüksek maliyetler ile gerçekleştirilebilir.

Orijinal yedek parçalarının kullanılması araçlarınızın performans ve verimliliğinin sürekli olmasını sağlamak açısından çok önemlidir.

Bu anlamda hem can hem de mal güvenirliliğini riske atmamak adına hasarlı ya da mekanik arızalı araçların orijinal parça kullanılarak onarılması büyük önem taşımaktadır. Araçlarda klima bakımı Klimalar bakteri oluşumuna müsaittir. Bu nedenle klima sistemlerinin her yıl kontrol edilmesi ve uygun sıvılar kullanılarak temizlenmesi, polen filtresinin periyodik bakımlarda değiştirilmesi gerekmektedir.
Ortam şartlarından direkt etkilenen klimamızı açtığımızda yeterince soğumuyor veya kabin içerisine tozlu hava geliyorsa klima sisteminin bir an önce bakımının yapılması gerekiyor demektir. Ayrıca sistem içerisinde zamanla oluşan bakterilerden dolayı kötü koku oluşmuşsa ve klimayı açtığımızda bu kötü kokuyu algılıyorsak, yine klima bakımıızı bir an önce yaptırmamız gerekir bakım zamanının geldiğini anlamalıyız.
Tüm bunlara ek olarak klima bakımının düzenli yapılmasının aynı zamanda yakıt tasarrufuna da büyük etkisi vardır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz: Klima soğutma verimliliği düştüğünde motordan güç alarak çalışan klima komprösörü daha uzun ve daha fazla çalışmak durumundadır.
Klima komprösörünün daha uzun ve fazla çalışması araçlarımızda yakıt serfiyatını doğrudan artırır. Bunun önüne geçebilmek için araçlarınızda klima bakım ve temizlik işlemlerinin belirli periyotlarda yapılması gerekir.
 Bu anlamda hem sağlığınızı hem de cebinizi korumak için düzenli klima bakımlarının aksatılmamasını yapılmasını tavsiye ediyoruz. Opel yetkili servislerinde periyodik bakım dışındaki hizmetler Opel servislerinde periyodik bakım hizmeti dışında araç arızaları ile ilgili hızlı ve teknik çözümler sağlanır, aynı zamanda hasar onarım hizmetleri verilir.  Bu hizmetler dışında araçların mevsimsel kontrolleri yapılır.
Check-up ve uzun yol kontrolleri yapılarak araç kullanıcılarının araçlarını daha uzun ve sorunsuz kullanmalarına olanak sağlanır.  Araçlarda özellikle kış aylarında yetkili servis kontrolleri daha fazla önem arz eder.
Antifiriz soğutma sıvısının donma derecelerinin kontrolü önemli kontrollerin başında gelir. Buna ek olarak yine kış aylarında sürüş hakimiyeti için son derece önemli olan lastik dış kalınlıklarının kontrol edilmesi gerekir.
Yaz aylarında ise kullanımı artan klimaların bakım ve temizliğinin yapılması gibi mevsimsel özelliklere bağlı kontroller yapılır. Klima bakımı hem sağlığınız hem de yakıt tasarrufu adına atlanmaması gereken konuların başında gelir.
Yolda yaşanılan arızalarda araçlarda teknik asistan hizmeti verilmektedir. lastik değişim ve depolama hizmletleri de Opel yetkili servislerinde sağlanan hizmetler arasında yer almaktadır.  Bunların haricinde araca özel ilave aksesuar montaj işlemleri de yapılır

Düşünceleriniz bizim için önemli

Leave a reply

izmir escort
X
- Enter Your Location -
- or -
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0